> 7-DAY FREE ACCESS
SCHEDULE
September 2019 | October 2019 Schedule
Viewing Schedule (month/year): 9/2019
07:00
08:00
Heat Shred
Alfonso (M)
07.50-08.20
CX WORX (Aero)
Albertus (M)
07.30-08.00
Heat Pyro
Albertus (M)
07.40-08.10
07:00
08:00
08:00
09:00
CX WORX (Aero)
Royston (M)
08.30-09.00
CX WORX (Aero)
Winarto (M)
08:40-09.10
Body Combat
Albertus (M)
08.10-09.10
LES MILLS TONE
Desmond (M)
08.15-09.00
Body Pump
Albertus (M)
08.20-09.20
08:00
09:00
Zumba
Yunias (M)
08.10-09.20
09:10
10:10
Zumba
Joyce (M)
Body Pump
Desmond (M)
09.20-10.20
Zumba
Zul (M)
09.20-10.20
Zumba
Filemon (M)
Body Combat
Dewi (M)
09.30-10.30
09:10
10:10
Body Combat
Tom (M)
09.20-10.20
10:20
11:20
Body Combat
Royston (M)
Zumba
Mona (M)
10.30-11.30
Body Jam
Aldie (M)
10.30-11.30
Body Combat
Ardyanto (M)
10:20
11:20
15:00
16:00
15:00
16:00
Body Pump
Martin (M)
Body Combat
Dian (M)
16:00
17:00
Latin
Sugi (M)
16.00-16.50
Zumba
Freddy (M)
16.00-16.50
16:00
17:00
Body Combat
Martin (M)
16.10-17.10
17:00
18:00
LES MILLS TONE
Desmond (M)
17.15-18.00
Body Combat
Desmond (M)
Aerobic
Afid (M)
LES MILLS TONE
Sisca (M)
17.15-18.00
Body Pump
Robin (M)
17:00
18:00
18:10
19:10
Zumba
Filemon (M)
LES MILLS TONE
Dewi (M)
18.10-18.55
Body Pump
Maria (M)
Body Jam
Sisca (M)
Body Combat
Robin (M)
18:10
19:10
19:20
20:20
Body Pump
Mbotch (M)
Zumba
Sugi (M)
19.00-20.00
Body Combat
Dewi (M)
Strong by Zumba
Sugi (M)
Zumba
Leo (M)
19:20
20:20
20:30
21:30
Body Combat
Renny (M)
Body Pump
Winarto (M)
20.20-21.20
Body Combat
rika (M)
20:30
21:30
  SATURDAY SUNDAY
Viewing Schedule (month/year): 9/2019
07:00
08:00
08:00
09:00
Zumba
Yunias (M)
08.10-09.20
09:10
10:10
Body Combat
Tom (M)
09.20-10.20
10:20
11:20
15:00
16:00
Body Pump
Martin (M)
Body Combat
Dian (M)
16:00
17:00
Body Combat
Martin (M)
16.10-17.10
17:00
18:00
18:10
19:10
19:20
20:20
20:30
21:30
  THURSDAY FRIDAY
Viewing Schedule (month/year): 9/2019
07:00
08:00
Heat Pyro
Albertus (M)
07.40-08.10
08:00
09:00
LES MILLS TONE
Desmond (M)
08.15-09.00
Body Pump
Albertus (M)
08.20-09.20
09:10
10:10
Zumba
Filemon (M)
Body Combat
Dewi (M)
09.30-10.30
10:20
11:20
Body Combat
Ardyanto (M)
15:00
16:00
16:00
17:00
17:00
18:00
LES MILLS TONE
Sisca (M)
17.15-18.00
Body Pump
Robin (M)
18:10
19:10
Body Jam
Sisca (M)
Body Combat
Robin (M)
19:20
20:20
Strong by Zumba
Sugi (M)
Zumba
Leo (M)
20:30
21:30
Body Combat
rika (M)
  MONDAY TUESDAY WEDNESDAY
Viewing Schedule (month/year): 9/2019
07:00
08:00
Heat Shred
Alfonso (M)
07.50-08.20
CX WORX (Aero)
Albertus (M)
07.30-08.00
08:00
09:00
CX WORX (Aero)
Royston (M)
08.30-09.00
CX WORX (Aero)
Winarto (M)
08:40-09.10
Body Combat
Albertus (M)
08.10-09.10
09:10
10:10
Zumba
Joyce (M)
Body Pump
Desmond (M)
09.20-10.20
Zumba
Zul (M)
09.20-10.20
10:20
11:20
Body Combat
Royston (M)
Zumba
Mona (M)
10.30-11.30
Body Jam
Aldie (M)
10.30-11.30
15:00
16:00
16:00
17:00
Latin
Sugi (M)
16.00-16.50
Zumba
Freddy (M)
16.00-16.50
17:00
18:00
LES MILLS TONE
Desmond (M)
17.15-18.00
Body Combat
Desmond (M)
Aerobic
Afid (M)
18:10
19:10
Zumba
Filemon (M)
LES MILLS TONE
Dewi (M)
18.10-18.55
Body Pump
Maria (M)
19:20
20:20
Body Pump
Mbotch (M)
Zumba
Sugi (M)
19.00-20.00
Body Combat
Dewi (M)
20:30
21:30
Body Combat
Renny (M)
Body Pump
Winarto (M)
20.20-21.20